img
לתיאום פגישת ייעוץ

הקפאת שומן או שאיבת שומן?

הקפאת שומן או שאיבת שומן?
26.9 | פורסם ע״י: ד״ר וולף

תזונה נכונה ושגרת אימוני כושר לשמירה על גוף בריא וחטוב הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, במאה ה-21. כולנו רוצים להיראות מיליון דולר וכמובן להרגיש צעירים ויפים ומבלים זמן ניכר מחיינו בשיפור עצמי מבחינת מנטלית וכמובן גופנית. לעתים קילוגרמים ספורים ועודפים מאזור הבטן או הירכיים עומדים ביננו לבין אידיאל הגוף החטוב והיפה, קילוגרמים עקשניים שהריצות, אימון המכשירים ותזונה מאוזנת, אינם עוזרים להפטר מהם. הטכנולוגיה המתקדמת היום ברפואה הפלסטית פיתחה שיטות חדשניות להסרת עודפי שומן והצרת היקפים, הנפוצה ביותר היא שאיבת שומן והחדשה ביותר היא הקפאת שומן. כיום, נשים וגברים רבים בוחרים לעבור שאיבות שומן באזורים מגוונים בגוף, אם גם אתם חושבים על הצרת היקפים, ונתקלים בהתלבטות אם לבחור בהקפאת שומן או שאיבת שומן, כל המידע על שני ההליכים לפניכם.

הקפאת שומן

הקפאת שומן הינה פרוצדורה חדשנית ולא חודרנית, הקרויה גם “פרוצדורת הפסקת צהריים”, לצמצום מצבורי שומן באזורים ממוקדים בגוף, ללא ניתוח, בתהליך שנקרא Cryoliposis.התהליך מבוסס על עקרון פגיעותה של רקמת השומן לשינוי טמפרטורה, ובטיפול שאורך כ-70 דקות, ההקפאה מתבצעת באמצעות טכנולוגיית הקירור של מכשיר הקולטק –Cooltech במהלך הטיפול מונחות ידיות יניקה על האזור הרצוי בגוף, הן מבצעות תהליך של קירור שכבת השומן ויצירת תהליך דלקתי מבוקר וסלקטיבי ברקמות השומן, ללא פגיעה ברקמות שכנות. בצורה זו מתרחש פירוק רקמות שומן ספציפיות מבוקר, החל מ-15 יום ועד ל-90 יום לאחר הטיפול הראשון , וירידה הדרגתית ברקמת השומן התת עורי, לאחר כ-6 שבועות.

הטיפול עצמו אינו כואב, לא מלווה בהרדמה, אך מלווה בתחושת אי נוחות קלה.

להשגת התוצאות הטובות ביותר, יש להגיע לפגישת ייעוץ אישית עם רופא מומחה, לבדיקה גופנית, בחירת האזורים בגוף וקביעת מספר הטיפולים לכל אזור.

הטיפול להקפאת שומן אפקטיבי להצרת היקפים באזורים שונים בגוף, אך חשוב ביותר להיוועץ עם רופא, מאחר והטיפול אינו מתאים לאנשים בקבוצות סיכון, נשים מניקות או בהיריון.

שאיבת שומן

תהליך ההשמנה הינו תהליך הדרגתי, שלרוב מתחיל בגיל ההתבגרות, בו גדלים מספר תאי השומן וממשיך בתקופת הבגרות כשעולה נפח תאי השומן בעקבות תזונה לא מאוזנת, שינויים הורמונליים ושינויים נוספים. בניתוח שאיבת שומן מסולקים תאי שומן יחד עם השומן שהצטבר בהם, בתהליך יצירת חתכים זעירים באזורים מוצנעים בגוף והחדרת צינורית, המחוברת למכונת שאיבה מיוחדת, שדרכה שואבים תאי שומן בין 2-3 ליטרים, מאזור הירכיים, בטן, ישבן, מותניים ולעתים סנטר וזרועות, בהרדמה כללית.

ישנם סוגים שונים של שאיבת שומן, הנבדלים זה מזה בכמות השומן ובשיטת השאיבה, כל ניתוח יש להתאים למטופל, בהתאם למצבו הבריאותי והעדפותיו.

כיומיים עד 4 ימים לאחר הניתוח, ניתן לחזור לביצוע רוב הפעולות בבית וכ-5-12 ימים לאחר שאיבת השומן, ניתן לחזור לעבודה.

שאיבת שומן אינה מתאימה לכל אחד ואינה ההליך להצרת היקפים לבעלי משקל עודף רב מאוד או חולי סכרת ומחלות כרוניות אחרות.

עומדים על ההבדלים

הקפאת שומן ושאיבת שומן מטרתם להפטר מעודפי שומן ולהצר היקפים, כששגרת אימוני כושר ותזונה מאוזנת אינם מספיקים. ריכזנו עבורכם את ההבדלים בין שתי השיטות להצרת היקפים והפרמטרים החשובים ביותר:

 

 

הקפאת שומן

שאיבת שומן

סוג הפעולה

טיפול אסתטי

כירורגית

הרדמה

ללא

הרדמה כללית

כאבים

מלווה באי נוחות בעת הפרוצדורה

רמת כאב 3 בסולם וולף

כיומיים לאחר הניתוח

משך הטיפול

70 דקות

מספר שעות, משתנה

אשפוז

לא

לילה באשפוז

למי מתאים

אינו מתאים לאנשים בקבוצות סיכון, סובלים ממחלות כרוניות, נשים בהיריון ומניקות

אינו מתאים לאנשים בעלי עודף משקל רב וסובלים ממחלות כרוניות

משך החלמה

מספר ימים

כחודשיים

תוצאות סופיות

בין חודש ל-3 חודשים לאחר הטיפול

ניתן לראות כ-3 חודשים לאחר הניתוח

שני הטיפולים נבדלים זה מזה במספר רמות, ברמת הביצוע, ההחלמה, העלות וכמובן טווח ההשפעה. התייעצות עם רופא פלסטי מומחה הינה הכרחית על מנת להתאים את הטיפול הנכון ביותר לגופכם, מצב בריאותכם והתוצאות הרצויות.

לתיאום פגישת ייעוץ cross
cross
יצירת קשר