img
לתיאום פגישת ייעוץ

שאיבת שומן בירכיים

שאיבת שומן בירכיים
26.9 | פורסם ע״י: ד״ר וולף

כל כך הרבה נשים מתמודדות עם שומן בירכיים. השומן הזה מבקר לא רק נשים שסובלות מעודף משקל אלא גם נשים רזות שעברו הריונות ולידות וכעת נותרו בעיקר עם אותו צלוליטיס מעצבן. גם גברים רבים יודו שהם כבר לא משאירים את התאווה לרגליים רזות וחטובות יותר לנשים בלבד. גם הם חולמים להיפטר מהשומן המיותר בירכיים ולזכות במראה יותר מחוטב, ולכן אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בתחום הרפואה האסתטית היום הוא שאיבת שומן מהירכיים.

כן, כבר אי אפשר להתכחש לעובדה שהמודעות סביב נושא האסתטיקה והנראות החיצונית עלתה בצורה חדה בשנים האחרונות, והיום גם נשים רבות וגם גברים רבים לוקחים חלק במעגל הטיפולים, שיכולים להשיב להם את המראה החיצוני שאותו הם אוהבים. היות ומדובר כאן על היקף באמת גדול של מטופלים, בחרנו לספר לכם היום על אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר, שייתכן שיעניין גם אתכם באופן אישי – שאיבת שומן בירכיים.

שאיבת שומן מהירכיים הוא תהליך ניתוחי פשוט שיכול לפתור את כל המחשבות על השומן בירכיים ולהביא את הנשים והגברים האלו לתוצאות טובות. טיפול של שאיבת שומן מהירכיים הוא טיפול שמתאים לנשים וגברים ללא עודף משקל מהותי וללא בעיות בריאותיות כרוניות. הוא לא מתאים לאנשים שסובלים מעודף משקל רב אלא למי שיש לו מצבורי שומן קטנים בירכיים ורוצה ליצור מראה יותר מחוטב ומעוצב.

כיצד מתבצעת שאיבת שומן בירכיים?

טיפול של שאיבת שומן מהירכיים מתבצע בהרדמה חלקית או מלאה, בהתאם להחלטה של הרופא המטפל. לאחר תהליך ההרדמה המנתח עושה נקבים קטנים באזור הירכיים, דרכם הוא מחדיר לגוף צינורית שאמורה לשאוב את השומן החוצה. לצד שאיבת השומן משתמשים גם באמצעים כמו לייזר כדי להמיס את השומן ולהפריד אותו מהרקמות באזור הזה של הגוף.

לאחר מכן נשאב השומן מאזור הירכיים. במהלך שאיבת שומן בירכיים המנתח גם מעסה את האזור כדי לעזור לשומן להשתחרר ובנוסף כדי לעצב את האזור. העור העודף מוסר ולאחר מכן תופרים את החתכים. המטופל נחבש עם תחבושת מיוחדת שעוזרת להקל על תופעות הלוואי ומועבר להתאוששות.

חשוב לציין כי ההליך כולו תלוי במספר קריטריונים, שיוכלו לקבוע את היתכנות הטיפול, אופי הטיפול, הליך ההחלמה ממנו ועוד. בין כל הקריטריונים הללו נמצאים השניים הבאים:

1. גיל המטופל – מדובר בקריטריון עיקרי, שכן מטופל בגיל 30 יגיב בצורה שונה לגמרי לטיפול מאשר מטופל בגיל 60.

2. הרקע הרפואי של המטופל – לא כל מטופל יכול לעבור טיפול של שאיבת שומן בירכיים. מצבים רפואיים מסוימים עלולים למנוע את היתכנות הטיפול, לעומת מצבים רפואיים אחרים שיאפשרו את מעבר הטיפול בהצלחה, כולל הליך החלמה סטנדרטי.

לאחר הטיפול – התאוששות ותופעות לוואי

לאחר שאיבת שומן מהירכיים המטופל מועבר להתאוששות ולמנוחה. בדרך כלל יממה אחרי הניתוח כבר אפשר לחזור לתפקד חלקית. בין תופעות הלוואי שצפויות בימים שלאחר הטיפול אפשר לסבול מתופעות כמו שטפי דם קטנים באזור בו התבצעה השאיבה, אדמומיות ונפיחות ויש מקרים שבהם יש גם בצקות. ישנם גם כאבים קלים שמטופלים באמצעות משככי כאבים.

חשוב לציין שחלק מהמטופלים חוששים לגשת לניתוח משום שהם לא בטוחים מה צופן להם העתיד ביחס להליך ההחלמה. היות ומדובר כאן על החלמה פיזית, בעיקר, אנשים רבים מוצאים את עצמם נמנעים מלגשת לטיפול, על מנת לא לפגוע לעצמם בשגרת החיים. כאמור, תופעות הלוואי הן מצומצמות במיוחד, והן חולפות במהירות רבה.

אחרי כמה ימים כל התופעות אמורות לעבור ואפשר לחזור לאט לאט לפעילות סדירה. את התוצאות של הניתוח אפשר לשמר באמצעות פעילות גופנית ואורח חיים בריא.

מה העלות של טיפול שאיבת שומן בירכיים?

עוד לפני שנגיע למחירים ומספרים, נפתח ונגיד שהמחירים של טיפול שאיבת שומן בירכיים יכולים להשתנות בהתאם לקליניקה שבה תבחרו, להיקף הטיפול וקריטריונים נוספים שעשויים להשפיע על המחיר הסופי שיינתן לכם. באופן כללי, ניתן לצפות כאן לטווח מחירים שנע בין כ-7,000 ₪ ועד כ-20,000 ₪, שייקבע כאמור בהתאם למשתנים.

שאיבת שומן בירכיים
שאיבת שומן בירכיים

הקשר בין שאיבת שומן בירכיים לבין מצבים נפשיים

היום ברור שקיים קשר ישיר בין טיפולים חיצוניים לבין הרגשה פנימית. אנשים רבים מאבדים את הביטחון העצמי שלהם בעקבות מראה חיצוני שלא מספק אותם, ולא עומד מבחינתם בסטנדרטים שונים של יופי. לכן, קיים קשר מובהק בין שאיבת שומן בירכיים לבין התחושות שאותן ירגיש המטופל  אחרי הטיפול, ולכן כדאי להשקיע בטיפול גם אם עלותו מעט גבוהה יותר מזו שציפיתם לה.

טיפול של שאיבת שומן בירכיים הוא היום הטיפול הטוב ביותר לכל מי שרוצה להיפטר מהשומן המיותר באזור הירכיים, אחד האזורים הכי מועדים לפורענות שנשים מכירות. הטיפולים הם אמנם טיפולים ניתוחיים אבל היום הם גם טיפולים בטוחים, מהירים ויעילים מאד שעוזרים להגיע לתוצאות טובות. את התוצאות של הטיפול אפשר לראות מהר מאד אחרי שהנפיחות יורדת ותופעות הלוואי נעלמות.

 אם גם את או אתה רוצים להיפטר מהשומן המיותר בירכיים, כל מה שצריך לעשות הוא לפנות לקליניקה לרפואה אסתטית ולקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא המתמחה. בפגישת הייעוץ ייקבע אם אתם יכולים לעבור את הטיפול.

תוכן עניינים לניווט מהיר

שאלות נפוצות

ההחלטה על שאיבת שומן בירכיים מלווה, מטבע הדברים, בהתלבטויות, בחששות שונות ובשאלות רבות. בחלק זה ריכז עבורכם ד”ר וולף שאלות חשובות בנושא שאיבת שומן ואת התשובות עליהן

רחוב הברזל 11, בנין A, קומה 5, תל אביב

הכאבים המתלווים לניתוח הם קלים ביותר בעיקר בשל הזרקת נוזל פיזיולוגי מיוחד אל אזור השאיבה בזמן הניתוח. הכאב הוא לרוב עמום וחולף במהירות יחסית אך תלוי גם בהיקף הניתוח. לאחר השאיבה יופיעו באזור הניתוח שטפי דם שיחלפו תוך כמה שבועות. חגורת הלחץ אותה יש לחגור כמה שבועות לאחר הניתוח, במטרה להקטין את הנפיחות והבצקת באזור ולהדק את העור, היא לרוב המטרד הגדול ביותר לאחר הניתוח.  לאחר שאיבת שומן היא בתוך חמישה עד 12 ימים, כאשר כבר לאחר יומיים יכולים המנותחים לחוזר ולבצע את פעילויות היומיום בבית באופן כמעט חופשי

ככלל, רמת הכאב בניתוחים אסתטיים נמוכה ביחס לניתוחים אחרים וגם ההתאוששות מהם היא מהירה יותר. החזרה הצפויה לעבודה לאחר שאיבת שומן היא בתוך חמישה עד 12 ימים, כאשר כבר לאחר יומיים יכולים המנותחים לחוזר ולבצע את פעילויות היומיום בבית באופן כמעט חופשי

יומיים עד ארבעה ימים לאחר הניתוח ניתן לבצע כמעט את כל פעילויות היומיום בבית. לעבודה ניתן לחזור לאחר חמישה עד 12 ימים, ולשכוח לחלוטין מהניתוח שאיבת שומן לאחר חודשיים עד שלושה חודשים.

אחת התופעות הצפויות לאחר הניתוח היא שינוי בתחושה באזור הניתוח. שינויי התחושה יכולים להיות מרוכזים באזור מסוים או בכמה אזורים, להיות זמניים או קבועים. לא ניתן לצפות מראש כיצד תשתנה התחושה לאחר הניתוח, אך במרבית המקרים חוזרת התחושה לאזור באופן מלא לאחר מספר שבועות או חודשים

באזור בו התבצעה שאיבת שומן לרוב לא משמינים יותר, שכן מספר תאי השומן באזור פוחת בצורה משמעותית בעקבות הניתוח, ולכל היותר יכולים התאים להגדיל מעט את נפחם. עם זאת, חוסר הקפדה על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית עלול להוביל להשמנה של אזורים אחרים בגוף

לאחר הניתוח צריך העור באזור הניתוח לעבור תהליך התכווצות ולהתאים את עצמו לפרופורציה החדשה של הגוף. ככל שכמות השומן שנשאבה היא גדולה יותר, כך גם גדלה רמת ההתכווצות שאותה צריך העור לעבור. העור איננו מתכווץ אצל כולם באותה מידה. מידת ההתכווצות תלויה בגיל ובאלסטיות של העור. במידת הצורך, ניתן לשלב ניתוח שאיבת שומן עם ניתוח מתיחת בטן

שאיבת שומן איננה בשום צורה תחליף לדיאטה. הניתוח מיועד בעיקר לאנשים שאינם מסוגלים לרזות באזורים מסוימים בגופם, וכאשר הדיאטה איננה יכולה להועיל. בנוסף לכך, לאחר ניתוח שאיבת שומן חשוב להקפיד על אורח חיים בריא, על תזונה נכונה ועל פעילות ספורטיבית סדירה במטרה לשמר את התוצאות ולא להשמין באזורי גוף אחרים

לתיאום פגישת ייעוץ cross
cross
יצירת קשר