img
לתיאום פגישת ייעוץ

רגע לפני הביקיני

רגע לפני הביקיני
26.9 | פורסם ע״י: ד״ר וולף

כשהקיץ מגיע והגוף חשוף יותר, באופן טבעי אנשים שמים יותר לב לגופם. אחד הניתוחים השכיחים בעונה זו הוא ניתוח מתיחת בטן שמתאים לאנשים שירדו במשקל ונשארו להם עודפי עור בבטן או לנשים לאחר לידות שההריון הוביל לשרירי הבטן שלהן להיות רפויים. אחת מכל שלוש נשים לאחר לידה צריכה לעבור מתיחת בטן. במקרים של בטן רפויה פעילות גופנית לא מספיקה כדי לחזור למצב של בטן מעוצבת ולכן מומלץ להתייעץ עם מנתח פלסטי לגבי התאמתכם לניתוח. כמובן שאנו בוחנות את עצמנו בזכוכית מגדלת לקראת הקיץ המתקרב ופונות לכיוונים אסתטיים נוספים כגון : יישור שיניים, הסרת שיער, מתיחת פנים, הלחמות שיער, הגדלת חזה ועוד.

רגע לפני ההחלטה לעבור מתיחת בטן, כדאי לדעת כיצד להיערך לניתוח על-מנת לסייע להצלחתו. ניתוח מתיחת בטן

היכון הכן צא

כחודש ימים לפני ניתוח מתיחת בטן יש להימנע מעישון סיגריות או מוצרי טבק אחרים ולהשתדל להימנע משתיית אלכוהול. כמו-כן, עשרה ימים לפני הניתוח אין ליטול תרופות המשפיעות על מערכת קרישת הדם: אספירין, וולטרן, אדויל, ויוקס, אטופן, נקסין וארטופן. ניתן להמשיך ליטול מולטי ויטמינים שונים כרגיל. אולם, בכל התלבטות לגבי תרופות אחרות, יש להתייעץ עם הרופא.

בערב לפני ניתוח מתיחת בטן יש לרחוץ היטב את הגוף ובעיקר את אזור הבטן התחתונה באמצעות סבון או שמפו אנטיספטי. ניתן לרכוש את הסבון ללא מרשם רופא בבתי המרקחת. אם ידוע על רגישות ליוד חשוב לרכוש תכשיר שאיננו מכיל יוד.

לפני הניתוח חשוב לדווח לרופא על כל תופעה בריאותית חריגה, כדוגמת: שפעת, חום, פריחה על העור או כל בעיה רפואית אחרת. לעיתים כאבים או סימנים שנראים לנו סתמיים, חשובים עבור הרופא לתמונת המצב הכוללת שתשפיע על הצלחת הניתוח וההחלמה ממנו.

היום שאחרי

כדי לחזור לשגרה במהרה מומלץ לבצע מספר פעולות: הבטן חגורה בחגורת בטן במשך תקופה קצרה לאחר הניתוח. חשוב להדגיש כי לאחר כל ניתוח, כולל מתיחת בטן, יש לנוח כמה שיותר ולהירגע. מומלץ בערב הראשון לאחר הניתוח לשכב על הגב במינימום תנועה. ביום למחרת כדאי לבצע תרגילי נשימה ולעשות הליכה קצרה של כעשר דקות אחת לשעה. ניתן להתרחץ לאחר 48 שעות מסיום הניתוח ומומלץ להשתמש בשמפו עדין לתינוקות.

לאלו שמצפות בשבוע אחרי הניתוח ללכת עם חולצת בטן, מצפה אכזבה ולכן כדאי לדעת מראש – בשבוע הראשון לאחר הניתוח מגיעה הנפיחות באזור לשיאה ומתחילה לסגת בהדרגה. כבר בשבוע הראשון ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה, אך יש לשמור על תזונה נכונה ומנוחה רבה מהרגיל, ולהימנע משכיבה על הבטן. יש להמשיך ליטול את התרופות בהתאם להוראותיו של הרופא.

מרבית הנפיחויות ושטפי הדם יחלפו עד עשרה ימים מיום הניתוח. במשך שישה שבועות ראשונים לאחר מתיחת הבטן יש להימנע מחשיפת אזור הניתוח לשמש. לאחר מכן, יש להקפיד על שימוש בקרם הגנה מפני קרינה באזור הצלקות.

ולאלו שחוששות מכאבים, נשים שעברו מתיחת בטן לאחר ניתוח קיסרי מתארות את עוצמת הכאב שחשו לאחר מתיחת הבטן כנסבלת וכשליש מהכאב המתלווה לניתוח קיסרי. ככלל, רמת הכאב בניתוחים אסתטיים נמוכה יחסית לניתוחים אחרים.

ואם עדיין החששות לא חלפו, כדאי לדעת כי בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בתחום ומלבד ניתוחי הבטן המסורתיים, ניתן כיום לבצע ניתוח מתיחת בטן ללא נקזים שכולל בתוכו גם שאיבת שומן של בטן עליונה ומותניים. השיטה כבר נפוצה בעולם אך בארץ רוב המטופלות עדיין לא יודעות על קיומה ועל כך שהיא מצריכה רק 4-5 ימי החלמה (בניגוד לשיטה המסורתית שההחלמה ממנה עלולה להמשך כחודש וחצי).

לתיאום פגישת ייעוץ cross
cross
יצירת קשר